סדנת בצק רבוך

750

אתם יודעים שאתם אוהבים אקלרים ופחזניות ואוהבים מאוד מאוד צ'ורוס, אבל מכאן ועד להכין אותם לבד – הדרך ארוכה מאוד. גם לדעת מה בדיוק מחפשים זו משימה לא פשוטה… אז ברוכים הבאים לסדנת בצק רבוך של לייזה תובל.

ניתן לשלם עד 6 תשלומים בטלפון: 050-3737972

נקה
מק"ט: אין מידע קטגוריה:
הדגמה פרונטלית
והדרכה מעשית
מספר משתתפים בסדנה
עד 6 משתתפים
משך הסדנה
כ- 5 שעות
סדנה ייעודית
חד פעמית

סדנת בצק רבוך – תורה שלמה המחייבת התנסות

תיאורטית, בצק רבוך הוא בצק מארבעה או חמישה מרכיבים בלבד! מעשית, זו תורה שלמה בתנאי מעבדה, אותה יש ללמוד ובה יש להתנסות על מנת להצליח לזלף היישר לסיר השמן או התבנית.
זו סיבה מצויינת לא לנסות להכין בצק רבוך לבד, אלא להגיע לסדנה חד פעמית, מקצועית ומלאה בטיפים, כזו שלאחריה תדעי ליצור מהבצק הגמיש עד דביק הזה מאפים אווריריים, עדינים וטעימים.

ליווי אישי והתנסות מעשית בקבוצות קטנות

בסטודיו שלי אני שמה דגש על יחס אישי, תמיכה וליווי אישי של התלמיד, ולכן מספר המשתתפים בסדנה מוגבל! בסדנת בצק רבוך, כל אחד מהמשתתפים מתנסה בתהליך כולו, בדומה למתרחש ברשת בתי הספר הגדולה למקצועות המלונאות – 'קורדון בלו'. שכן, רק באמצעות הדרכה אישית ובהתנסות מעשית לצד מורה מנוסה, מובטח לא תיפלו במסה. היא לא תהיה דלילה מדי ולא סמיכה מדי, היא תהיה מדויקת! תהיה לכם מסת – בוטיק.

עמדת עבודה אישית לכל אחד!

לאחר שתחשפו לחומרי הגלם, אדגים את ההכנה ולאחר מכן תתחיל ההתנסות בעבודה הנכונה. לרשות כל אחד מכם יעמוד מיקסר וכירת אינדוקציה, בהם תשתמשו ותלמדו איך להכין מבצק ועד אחרון המילויים והקישוטים. נתנסה במתוקים ובמלוחים, ציפויים ומילויים, מאקלר עמוס קצף ועד ג'וזר מלוח עם גבינות.

ההתחייבות שלי אליכם

אני מתחייבת שהתוצרים שלכם יראו כמו דוגמנים בחלון ראווה ויהיו טעימים כמו גן עדן. מהסטודיו המושקע שלי תצאו כשכל הפרטים הקטנים והקריטיים ידועים לכם: מתי מקפיאים בצק ולמה אסור (אסור!!) לפתוח את התנור על מנת "לבדוק" את התקדמות האפייה. מהסדנאות יוצאים עם תוצרים ובעיקר, נרשמים מיד לסדנה הבאה.