סדנת זילוף עוגות

750

זילוף וקצפת הן מילים נרדפות אל שתי המילים האלה נוספו עם השנים גם טכניקה,
מרקמים, צבעים, העתקים וצנתרים והתקבלה
סדנת בוטיק זילוף שהיא גם סדנה פרקטית וגם מרשימה.

ניתן לשלם עד 6 תשלומים בטלפון: 050-3737972

נקה
מק"ט: אין מידע קטגוריה:
הדגמה פרונטלית
והדרכה מעשית
מספר משתתפים בסדנה
עד 6 משתתפים
משך הסדנה
כ- 6 שעות
סדנה ייעודית
חד פעמית

זילוף עוגות – אמנות במיטבה!

עוגות מזולפות הן קודם כל יפהפיות, שכן הזילוף משדרג אותן. אמנם מדובר בתהליך שדורש התנסות רבה, זמן ודיוק, אבל תהליך זה שווה כל רגע ורגע. שש השעות בסדנת הזילוף של לייזה יובילו מהר מאוד לכך שעוגות מזולפות ביתיות יראו כמו עוגות מקצועיות שיצאו זה עתה מהקונדיטוריה ונוצרו על ידי רב אמן.

מתחילים בבסיס – עולם האפייה

כדי לקבל עוגה שזולפה בידי אמן (אתם) יש להכיר את עולם האפיה על בוריו: מחומרי הגלם ואפייתם המדויקת, דרך מרקמי הקרמים, המשחק עם הצבעים ועד הצנתרים השונים. את כל אלה נלמד בשש שעות סדנה ממוקדת, בסופה גם רשימת הקניות תהיה מדויקת – לרמת שקית הזילוף המומלצת וכמות הצנתרים שצריך בכל בית.

הטיפים והסודות של עולם הזילוף

הטיפים והסודות לאפייה ולקבלת קצפת מושלמת יתחילו להתגלות כבר בשלב חומרי הגלם. בעוד אני מדגימה, אתם תכתבו במילים שלכם את כל מה שתרצו לזכור וזאת בנוסף למה שכבר רשום במתכון המודפס והמדויק שהבאתי לכם, כך תוכלו לשחזר שלב שלב גם בבית, עוד לפני שהתחלתם בהתנסות האישית..

מזלפים ביחד – יחס חם והכוונה אישית

מאחר ועוגות מזולפות דורשות הכוונה ודיוק, מספר המשתתפים בסדנה קטן והיחס אישי. אני עוברת ביניכם ומדייקת עבורכם ואיתכם. מכינים, טועמים, יוצרים, מדובר בתהליך מאתגר ומהנה שתוצאותיו מהירות. יחד נתמודד עם עיטוף עוגה מרובעת (לא סתם עוגות בצק סוכר הן לרוב עגולות), העתקה של איור, זילוף פרחים, עלים, שתי וערב ומסגרות תוך החלפת צבעים.