סדנת מקרון

750

מקרון היא עוגיה יוקרתית, לא פחות. החומרים ממנה היא עשויה, ההשקעה בבניה שלה, הגאנשים. עוגיה שאף אחד לא עומד בפניה וכמה שהיא נראית פשוטה ככה היא מורכבת וטעימה.

ניתן לשלם עד 6 תשלומים בטלפון: 050-3737972

נקה
מק"ט: אין מידע קטגוריה:
הדגמה פרונטלית
והדרכה מעשית
מספר משתתפים בסדנה
עד 6 משתתפים
משך הסדנה
כ- 5 שעות
סדנה ייעודית
חד פעמית

סדנת מקרון אישית – קבוצות קטנות

בסטודיו שלי לוקחים חלק בסדנה מקסימום שישה משתתפים. כמי שדוגלת ביחס אישי והתנסות בכל אחד משלבי ההכנה, אני מאמינה שאמנם לפנינו כחמש שעות של לימוד והתנסות, טיפים וטעימות ועדיין, קבוצה קטנטנה ותחושה של שיעור פרטי – זה שם המשחק.

לומדים בישראל בשיטת הקורדון בלו

הסדנה מתנהלת ממש כמו ברשת בתי הספר הגדולה למקצועות המלונאות – 'הקורדון בלו'. ראשית, נכיר את חומרי הגלם ונגלה את הסודות לאפייה מוצלחת. לאחר מכן, אני אדגים ואתם תכתבו בניסוח שלכם, כך שתוכלו לשחזר שלב אחר שלב גם בבית, רק לאחר מכן, תתחיל ההתנסות האישית.

עמדת עבודה אישית לכל אחד

לכל אחד מהמשתתפים אינדוקציה ומיקסר אישי בהם נכין מקרונים צרפתיים ושוויצריים. אין עוד מקום שנותן לכם להתנסות באופן אישי ובקצב שלכם בכל אחד מהמהלכים, ומקפיד איתכם יחד על שלמות המוצר.

אז מה נלמד בסדנת המקרון?

נעמוד על ההבדלים במרקם ובטעם, נתקן טעמים, נזלף עיגולים מושלמים, ואם הם לא מושלמים נתקן שוב, ונפנה ללימוד הגנאשים, עוד תורה צבעונית וטעימה. שני סוגים של מקרונים, הכנת הגאנשים – אין לכך מתחרים!

מהסדנא תצאו פייר הרמה, מלך המקרונים של צרפת, לפחות בעיני הסובבים אתכם. המלצה שלי? לא חייבים להכין מקרונים לכל אירוע למרות שמי שיטעם את המקרונים שלכם אחרי הסדנה יבקש אותם שוב ושוב. מוזמנים להתקדם לסדנה נוספת!