רובכם תתפלאו לשמוע, אבל מקרון צרפתי הוא עוגיית בצק שנולדה דווקא באיטליה, עשרות שנים לפני שהצרפתים ניכסו אותה אליהם עם מותגים מובילים כמו פייר הרמה ופושון.
למעשה, ישנם שלושה סוגים שונים של מקרונים: מקרון איטלקי, מקרון צרפתי ומקרון שוויצרי. שלושתם מבוססים על הקצפה של שקדים, חלבונים וסוכר בווריאצות ותוספות שונות.

מי שלא אוהב מקרונים, יתאהב בהם בסדנה של שף לייזה תובל.

זוהי עוגיה בעלת מרקם ייחודי – פריכה ואוורירית, ומתוקה בדיוק במידה. אין מה להשוות מקרון שנאפה בעבודת יד לבין זה שאפשר לקנות במאפיות וקונדיטוריות. אני יכולה להבטיח לכם שאחרי שתתנסו בהכנת מקרון בעבודת יד ולאחר שתטעמו אחד- לא תוכלו לחזור למקרונים התעשייתיים, אפילו לא לאלה של פיקארד.

סדנת אפיית מקרונים, סדנת מקרונים הבוטיק של שף לייזה תובל היא סדנת עוגיות מקרון מעשיות מא’ ועד ת’. בדומה לבתי הספר לבישול המוכרים והחשובים בעולם, גם כאן יקבל כל משתתף עמדה רחבה משלו, אינדוקציה ומיקסר ויוכל להתנסות בתהליך מתחילתו ועד סופו. בעוד שף לייזה תובל מדגימה את הכנת המקרונים, כותב לעצמו כל אחד מהמשתתפים את המתכון ואת אופן ההכנה בנוסח הנוח והברור ביותר עבורו. מושלם כסדנת אפייה למסיבת רווקות, ימי הולדת ואירועים שונים.

מדובר על סדנת מקרונים, היחידה בארץ שבה מתנסים בהכנת שני סוגי מקרונים – צרפתי ושוויצרי, בעוד בסדנאות אחרות תלמדו ראשית את הכנת המקרון האיטלקי, מתכון בטוח למרנג שלא נשבר בקלות.
במקרון שוויצרי (תודו שלא שמעתם על האפשרות הזאת קודם) מתבשלים הסוכר והחלבון (היוצרים את המרנג) בבן מרי, בעוד במקרון הצרפתי אין בישול כלל. לא ניכנס לפרטים, רק נדגיש כי במהלך סדנת עוגיות מקרון של שף לייזה תובל, תתנסו בכל שלב ושלב בהכנה ובהבדלים.

המשתתפים יכינו את המרנג וילמדו לזלף אותו לקראת אפיה, וכדי ליצור את המקרונים המושלמים ביותר נעבור עם מכחול וניישר אותם, נפוצץ בועות אוויר ונפסל את צורת העיגול המושלמת. כמובן שניצור מקרונים בצבעים ובטעמים שונים – וכשתחזרו הביתה תוכלו להתגאות במקרונים אדומים, ירוקים, לבנים וחומים ובטעמי פיסטוק, ליים, תות, קפה ושוקולד.
חלק עיקרי בטעם נותנים הגאנשים. בעוד המקרונים נאפים בתנור נלמד להכין את בלילות הגנאשים למילוי, שיוסיפו טעם וגם צבע.
הסדנאות מתקיימות במרכז הארץ ( גבעת שמואל ) .
משך כל סדנת אפיית מקרונים כחמש שעות, ומשתתפים בה עד שישה אנשים. בחלל המעוצב והבוטיקי שבו מתקיימת הסדנה יקבלו המשתתפים את היחס האישי המתאים, כזה שילטש ביחד איתכם כל מקרון וילמד אתכם שלמות מהי. כמובן שבסוף כל סדנת עוגיות מקרון, מקבל כל משתתף מארז מקרונים שהכין במו ידיו.

1-700-50-10-50

הרשמה לסדנא

  • סדנאות אפייה לנוער
  • סדנאות אפיה למסיבת רווקות
  • סדנת אפיה למתחילים