מאמרים

סדנת שמרים

By 12/04/2018 אוקטובר 19th, 2020 No Comments

אם חיפשתם סדנת אפייה עם שמרים, הגעתם למקום הנכון! כולנו אוהבים בצק שמרים… אין על ריח של בצק שמרים. ממלא את כל הבית, מגרה את בלוטות הרוק. יש משהו בבצק שמרים שהוא מרחיק אנשים מלנסות אותו – בקורס אפייה עם שמרים הדברים נראים אחרת.

ולמה סדנת שמרים? לא פעם שאלו אותי האם קמח תופח הוא קמח לשמרים… היום אפשר להשיג בקלות קמחי שמרים, לטובת מי ששואל את עצמו שוב ושוב – אז כמה שמרים, וכמה מים, וכן או לא ביצים והאם חייבים חלב או שאפשר גם מים פושרים. אלא שעל קמחי השמרים שמוכרים בכל סופר אפשר כבר לראות שיש חברה שכתבה "טעים גם למחרת". עד כדי כך הבצקים הם אינסטנט, חייבים לאכול את העוגות או הפיצות והפוקאצות מהר, כי הקמח לא שורד והמאפה מתייבש.

סדנת שמריםסדנת שמרים של לייזה תובל

סדנת אפייה עם שמרים מיועדת לטובת מי שרוצה להתנסות ולהכין יותר מחלות לשבת. בסדנה נלמד להכין שני בצקים- בצק כרוך לעוגות קראנץ ובצק בריוש. גם עם המילויים, כמובן שנתפרע- שוקולד, קינמון ומלוחים, מהסדנאות שלי יוצאים בידים מלאות!

בדומה לדרך הלימוד בקורדון בלו, בית הספר הגבוה ללימודי הקולינריה, גם במהלך סדנאות הבוטיק שלי ואפילו במהלך קורס אפייה עם שמרים אני קודם מדגימה, ואחר כך מתנסים. שלא בדומה לסדנאות אחרות בארץ, מספר המשתתפים קטן- שישה בלבד, לכל אחד אינדוקציה ומיקסר ומשטח עבודה רחב. כל המשתתפים מתנסים בכל השלבים ולא מחלקים משימות, תוצרים וטעמים שונים בין המשתתפים.

סדנת שמרים של לייזה תובל מחולקת לשני מפגשים. מאחר והכנת הבצק לוקחת שעות, וההמתנה לבצק מצוין לוקחת גם לילה שלם במקרה של הבריוש, המפגש הראשון  של סדנת אפייה עם שמרים מתרכז יותר בהכנת הבצק והמפגש השני במילויים ובאפיה. אם כי בשניהם יש גם וגם, ובעיקר הרבה התנסות.

בצק קראנץ נקרא גם בצק כרוך. יש בו פריכות, הוא מאריך ימים כי הוא שומני, והוא עשוי מכמה שכבות שכשלעצמן מתקפלות עם חמאה שוב ושוב. ההתנסות בהכנת הבצק אורכת כשלוש שעות. בקורס אפייה עם שמרים שלי לא תמצאו מרדדת אלא מערוכים ועבודה מאומצת הדורשת תשומת לב.

בצק הבריוש הוא בצק מדויק, קצת דביק, שמפתה להוסיף לו עוד "רק קצת" קמח. התוצאה אוורירית ומעניקה ניחוח צרפתי מדהים לכל ארוחה או קינוח שבה יוגש.

אני מקיימת סדנאות אפייה שונות, כאשר היחס האישי בסדנאות הבוטיק שלי מבטיח את הצלחת כל אחד ואחת מהמשתתפים, ואני מתחייבת שבתום שני מפגשים של סדנת הכנת עוגות עם שמרים, תדעו להכין את בצק השמרים הריחני, הטעים והמיוחד ביותר, ולהצדיק את העובדה שיצאתם זה עתה מבית ספר לקונדיטוריה.

יש לכם שאלות נוספות בנוגע לסדנת שמרים? צרו קשר ואשמח לענות לכל השאלות!