קורס עוגות מעוצבות

ברוכים הבאים לקורס הכי מתוק, טעים ומיוחד שאי פעם תכירו. קורס, שבתוך זמן לא רב, יהפוך אתכם לאשפי עוגות מפעימות ומרשימות, שיותירו כל טועם עם טעם של עוד בפיו. ברוכים הבאים לקורס עוגות מעוצבות!

האם קורס עוגות מעוצבות מתאים גם לכם?

אנשים רבים בעלי ידע, ניסיון ויכולת בתחום הבישול והאפייה, נרתעים מעט כאשר מדובר בעוגות מעוצבות. אלפי סרטונים ברשת, המוכיחים שכל אדם עם קצת ידע ויצירתיות והרבה תשוקה ורצון יכולים לייצר עוגות שנראות כאילו נלקחו מקונדיטוריה זוכת פרסים, לא מצליחים להפחית מרתיעתם של אותם אנשים, שדבקים באמונתם – “עוגות מעוצבות – זה מורכב וקשה”.

קורס עוגות מעוצבות, אפוא, מיועד איפה לאותם אנשים שמוכנים להסתכל לפחד ב – ‘לבן של העיניים’, ולפצוח במסע המתוק של חייהם. מסע שמתחיל בחשש מהול בתקווה, ומסתיים בתחושת גאווה וסיפוק שלא הכרתם מעולם. הקורס מיועד לצעירים ומבוגרים, נשים וגברים, בעלי ניסיון וכאלו שלא יודעים לזהות בצק סוכר. בקיצור, אם אתם בעלי תשוקה אמיתית ללמוד תחום חדש במטבח, או לשדרג באופן ניכר תחום אותו אתם מכירים, קורס עוגות מעוצבות הוא המקום המושלם עבורכם.

למה דווקא קורס עוגות מעוצבות של לייזה תובל?

ישנם קורסים רבים המציעים היכרות עם עולם האפייה, העוגות וכל מה שביניהם. אבל רק קורס אחד – קורס העוגות המעוצבות של לייזה תובל, הופך כל חניך לקונדיטור עוגות בפוטנציה. מדובר בקורס ממושך, הכולל לא-פחות מ-11 מפגשים בני 6 שעות כל אחד. ניתן לבחור בין קורס המתקיים בשעות הבוקר באמצע השבוע, או כזה המשלב מפגשים ביום שישי בבוקר במקביל לשיעורי ערב באמצע השבוע.

הקורס הנפלא מתקיים בגבעת שמואל בחלל מרווח ומאובזר, בו לכל חניך אזור הכנה ואפייה משלו. יוצרת הקורס חרטה על דגלה את הלימוד הפרטני, היחס האישי וקצב הלמידה וההתקדמות האינדיבידואליים, כך שאל תחששו שמא תפגרו מאחור, במידה והידע שלכם בתחום העוגות אינו עמוק במיוחד. אם אתם מעוניינים במורה לחיים בתחום ואם אתם סבורים שהדרך הטובה ביותר ללמוד את התחום הוא להיות אותם ‘שוליה’ אצל אותו ‘מאסטר’ בתחום, הגיע הזמן להירשם אל קורס עוגות מעוצבות.

קורס עוגות מעוצבות

קורס עוגות מעוצבות – תכנים עיקריים

קורס עוגות מעוצבות הוא קורס הכולל חומר תיאורטי לצד התנסות מעשית. לייזה תובל, מדגימה ומסבירה ולאחר מכן מגיע תורכם ליישם, תוך פיקוח מלא והדרכה ספציפית של לייזה. הקורס כולל מספר נושאי לימוד מרכזיים:

  • בסיס אפייה – הכרת הכלים והאמצעים הנכונים לאפיית עוגות בפרט, ולאפייה בכלל.
  • חומרי הגלם – היכרות מעמיקה עם חומרי הגלם השימושיים של אפיית עוגות, לרבות קרמים, קצפות וסוגי בצק.
  • טכניקות עבודה שונות – קווי מתאר, מילוי שטחים, מניפות, הכנת סוכריות, תלת ממד, משיחת מכחול, AIR BRUSH, ROYAL ICING ועוד.
  • פעולות שונות בתהליך האפייה – זילוף פרחים, עיטוף חלק של עוגות בקרם, יצירת שבלונות, כיתובים לעוגה ושלל פעולות נוספות.
  • עולם בצק הסוכר – קישוטים, שבלונות, טכניקות שונות, עוגת קומות ועוד.
  • עוגות SKY CAKE ועוד.

המפגש האחרון בקורס, מפגש מסכם בן שש שעות, מוקדש למענה על שאלות מסכמות על ידי צוות המרצים המקצועי, בד בבד להרצאה מרתקת של יועץ עסקי, בה תגלו איך הידע שצברתם יכול להפוך לעסק משגשג. בנוסף, בסיום המפגש תקבלו תעודה מקצועית ונפנק אתכם  במארז שי הכולל ציוד להמשך הדרך. אז מה קורה לאחר סיום קורס עוגות מעוצבות? קורס עוגות מעוצבות מקנה לכם תעודה מקצועית, אשר תסייע לכם להשתלב בקלות בשוק הקונדיטוריה ואפיית העוגות, הן כשכירים והן כעצמאיים.

אז אל תתנו לחלומות המתוקים שלכם להיעלם. קורס עוגות מעוצבות – תכניסו מתוק לחיים!

 

אולי יעניין אותך גם:

סדנת זילוף

סדנת זילוף אובר פייפינג

סדנת בצק סוכר