מאמרים

סדנאות אפיה פרטיות

By 28/02/2018 אפריל 30th, 2019 No Comments

בואו נגיד, שלא נולדתי עם המרית ביד. אפיה לא היתה הצד החזק שלי מעולם כי לא עניינה אותי. מעבר לעזרה פה ושם במטבח לאמא האלופה שלי, לא הייתי מהילדות שמיקסר עושה להן את זה, גם לא קצפת ורודה. אולי בגלל שבשנות ה-90 אף אחד לא חשב להסביר לילדים מה זה בצק רבוך או פריך וגלייז היה משהו שמרחו בשיער.

למזלנו, מאז השתכללנו ואני הפכתי למאסטר בתחום האפיה ובין השאר אני אוהבת מאד להעביר סדנאות אפייה ובוודאי סדנאות אפיה פרטיות.

בסדנאות אפייה פרטיות אנחנו ממצים יחד את היכולות ואת האפשרויות, לומדים מא' ועד ת' את סודות המקצוע ולוקחים את כל הטיפים הביתה: כמה תמצית טעם להוסיף, איך מגוונים, איך מזלפים, ואיך יודעים שכשנוציא את העוגה מהתנור היא לא תצנח ותהפוך לפיתה מתוקה ומבאסת. אפיה דורשת תשומת לב משלב ערבוב המצרכים ועד הקישוטים. סדנת אפיה פרטית היא המקום ללמוד גם אם אפיה היא לא הצד החזק שלך, או דווקא להרחיב את הידיעות בתחום.

למי מתאימות סדנאות אפייה פרטיות?

סדנת אפייה פרטיתסדנת אפיה פרטית יכולה להתאים לזוג, לאם ובת, או למספר חברות שהתארגנו יחד לערב חווייתי. זוהי סדנה ארוכה ומהנה ובמהלכה כולם אופים לכולם. לסדנאות האפיה הפרטיות מגיעים לפעמים בזוגות-זוגות: חברים, בני משפחה או קולגות למשרד.

זה יכול להיות אירוע חגיגי, אירוע חברה אינטימי ומשודרג למנהלים או כבונוס לעובדים מצטיינים, ובאותה מידה יתאים למשפחה שרוצה להעביר ערב חווייתי, מהנה ומלמד וליהנות מכמות מתוקים בלתי שגרתית (אבל בהחלט מרימה את מצב הרוח). סדנת אפייה פרטית יכולה גם להיות כפעילות למסיבת רווקות. זוהי מתנה נהדרת לכל מי שמתעניין בתחום, למי שאוהבת את תחום הקישוט, ולמי שמרבים לארח ועל הדרך מעוניינים להרשים בקלות יחסית.

סדנאות אפייה פרטיות, כשמן כן הן- מקסימום התאמה ללקוח, ולכן נבחר יחד מה ייכנס לתנור ביום הסדנה- טעמים חדשים, מרקמים וצבעים, מתוקים או מלוחים וכמובן – אפשר לשלב.

בהתאם לחבורה המתגבשת אציע לכם תפריט לפי העדפותיכם ובהתאם לרגישויות למזון כאלה ואחרות. בסדנאות שלי לומדים להכין את המאפים משלב המדידה ועד לאחרונת הסוכריות. אני מאפשרת בחירה בין בצק שמרים לבצק רבוך למשל, בין מילויים, קרמים, מאפים עם או בלי גלוטן (אוהבת שמאתגרים אותי) או בלי מצרכים חלביים. במהלך הסדנה הנמשכת כחמש שעות גם טועמים ובעיקר צוברים חוויות

אני מבטיחה לכם ערב שכולו ריחות, משחקים וטעמים, לאו דווקא בסדר הזה…